Ubezpieczenie opon – czy warto?

 

„Złapanie kapcia” nigdy nie należy do najprzyjemniejszych niespodzianek na drodze. Pech jednak zawsze chce, że opona pęka nam w momencie, gdy elegancko ubrani udajemy się w podróż. Potem to już wiadomo. Lewarek i cały strój zabrudzony. W dbaniu o bezpieczeństwo opon nie pomagają nam stany naszych dróg. Dziury i koleiny sprawiają, że nasza opona codziennie poddawana jest próbie. Czy zatem warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon może być wygodne, gdy nie chce nam się walczyć z lewarkiem. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych ma w ofercie dodatkową opcję assistance na ogumienie. Możemy je dokupić do OC lub otrzymamy je w pakiecie z AC.

Co obejmuje ubezpieczenie opon?

Polisa chroniąca ogumienie naszego samochodu zapewnia zwykle wymianę koła na miejscu usterki. Jeśli awaria koła jest na tyle poważna, że nie można naprawić na miejscu to ubezpieczenie obejmuje odholowanie auta do warsztatu.  Koszty assistance opony nie są duże. Kierowcy nie zbyt często decydują się na taką opcje, ponieważ ochronę opon posiadają w rozszerzonych pakietach AC.

Wiele TU oferuje assistance w przypadku uszkodzenia opony podczas jazdy. Jednak oferty mogą się bardzo różnić. Począwszy od ceny, aż po zakres ubezpieczenia.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Opona jako jedyna część samochodu ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogi. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie AC lub Assistance obejmujące ochronę opon, nie będziemy musieli walczyć z lewarkiem na środku drogi. Ceny rozszerzenia i samego pakiety ochrony kół może się różnić w zależności od TU i modelu samochodu. Pamiętajmy, że w porównaniu z ceną samych opon koszt ubezpieczenia jest bardzo niewielki. Ubezpiecz swoje opony i ciesz się jazdą.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x