Ubezpieczenie NNW

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków należy do grupy ubezpieczeñ osobowych, w których ochroną objęte są najcenniejsze dobra, jakimi są życie lub zdrowie człowieka. Od ubezpieczeñ majątkowych odróżnia je przede wszystkim przedmiot ubezpieczenia ? życie i zdrowie, stąd ich nazwa ? ubezpieczenia osobowe.

Ubezpieczenia NNW występują jako samodzielne ubezpieczenia, ale najczęściej stanowią część tzw. pakietu komunikacyjnego. Na chwilę obecną ubezpieczyciele oferują różnorodne zakresy ochrony ubezpieczeniowej. Najczęściej spotykamy się z ubezpieczeniem NNW, które obejmuje ochroną wszystkich pasażerów konkretnego pojazdu lub tylko jego kierowcę. Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym co oznacza, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa zakres udzielanej ochrony w OWU. Ważne! tzw. ubezpieczenie NNW komunikacyjne obejmuje następstwa zdarzeñ związanych z używaniem pojazdu. Jeśli masz jeszcze inne polisy obejmujące ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków to należy Ci się świadczenie z każdej zawartej polisy.

¦wiadczenie należne  z ubezpieczenia NNW jest uzależnione od wysokości sumy ubezpieczenia. Jeśli chcesz, aby stanowiło poważną pomoc finansową po wypadku to musisz wybrać wysoką sumę ubezpieczenia.

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x