Ubezpieczenie dziecka w szkole

teachingelem

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) powszechnie uważane jest w szkołach za obowiązkowe.

W rzeczywistości jest to ubezpieczenie osobowe, podobnie jak ubezpieczenie na życie. Jednakże ubezpieczenie NNW, warunkami wypłaty odszkodowania, bardziej zbliżone jest do ubezpieczenia majątkowego. Jest to spowodowane tym, że prawo do przystąpienia o odszkodowanie zależne jest od tego, czy ubezpieczony uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na warunkach zawartych w umowie z ubezpieczycielem.

Zatem należy pamiętać, aby starannie przejrzeć oferty ubezpieczeniowe, gdyż warunki umowy często są „ciasne”i firmy zwyczajnie odmawiają wypłaty odszkodowania. Na przykład zwichnięcie i złamanie może być objęte ubezpieczeniem, a skręcenie wykraczać już poza jego zasięg.

Uważaj również na podpisywanie umów z niską sumą ubezpieczenia. W przypadku zawarcia takiej umowy, możesz się rozczarować, gdy przy uszczerbku na zdrowiu na poziomie 2% przy sumie ubezpieczenia 5000zł, zostanie ci przyznane świadczenie odszkodowawcze w kwocie 100zł.
Pamiętaj również, że zawsze masz prawo do wglądu w warunki zawartej umowy i jest to zapisane w kodeksie cywilnym(art. 808 § 4). Dlatego jeśli jesteś zainteresowany jak najlepszym ubezpieczeniem swojego dziecka lub siebie, znajdź agenta w swojej okolicy. Pomoże Ci w tym rejestr agentów ubezpieczeniowych obau.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x