Auto szyby

Na czym polega ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb jest dodatkową ofertą skierowaną dla właścicieli aut, którzy zdają sobie sprawę ile kosztuje wymiana szyby ale nie chcą wykupywać pełnej ochrony czyli Auto Casco. Ochroną ubezpieczeniową objęte są szyby w pojeździe ( czołowa, boczna i tylna).

Jeśli mam ubezpieczenie auto casco to po co mi ubezpieczenie szyb?

Jeśli przytrafi mi się szkoda w szybie oczywiście możemy wymienić szybę korzystając z ubezpieczenia Auto Casco. Musimy być świadomi, że wtedy tracimy zniżkę za bezszkodowy przebieg. Z pewnością Auto Casco będzie korzystniejszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy nam na wymianie na oryginalnych częściach.

W jaki sposób działa ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie to jest realizowane najczęściej w formie usługi Assistance. Szkodę zgłaszamy na infolinii ubezpieczyciela. Następnie kontaktuje się z nami przedstawiciel firmy współpracujący z danym Towarzystwem Ubezpieczeñ w celu ustalenia dogodnego dla nas czasu i miejsca wykonania wymiany szyby. Większość ubezpieczycieli przewiduje możliwość wymiany szyby we własnym zakresie i rozliczenie kosztów na podstawie faktury. Jednak taka możliwość jest tylko i wyłącznie w szczególnych sytuacjach opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Czy wymieniając szybę będę musiał coś dopłacić?

Wszystko zależy od tego którego ubezpieczyciela wybraliśmy i która szyba została uszkodzona.

Szczegółowy wykaz dostępnych na rynku ofert znajdziemy tutaj.

Czy można wykupić samo ubezpieczenie szyb?

Obecne na rynku oferty dostępne są tylko w dniu zakupu ubezpieczenia OC lub AC na ten pojazd. W sytuacji, gdy ubezpieczamy ryzyko szyb po raz pierwszy musimy liczyć się z tym, że Agent będzie musiał wykonać dokumentację zdjęciową potwierdzającą stan techniczny szyb w pojeździe.

 

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x