Sposób na drogie ubezpieczenie? Wypróbuj smart autocasco

Temat drastycznych podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych, nie schodzi z pierwszych stron gazet. Właściciele samochodów szukają więc sposobom aby obniżyć tak wysokie koszty związane z ubezpieczeniami. Jednym ze sposobów  jest ubezpieczenie pod nazwą smart autocasco.

Podwyżki nie ominą kierowców. Dlaczego?

Jedni przecierają oczy ze zdumienia, inni się denerwują. W jednym i w drugim przypadku nie ma jednak wyjścia i chcąc nie chcąc trzeba płacić. Powodów dla którego ubezpieczycie stosują tak wysokie ceny Poli jest kilka. Jednym z nich jest m.in.: podatek od aktywów instytucji finansowych, zwany potocznie „bankowym”. Danina obejmuje nie tylko banki, ale również zakłady ubezpieczeń – w praktyce oznacza to , że  im więcej aktywów mają zakłady ubezpieczeń, tym więcej podatku zapłacą. Ponadto na wysokość składki maja tez wytyczne KNF. Komisja uznała bowiem, że polisy są zbyt niskie i nie są adekwatne do ochrony jaką zakłady ubezpieczeń zapewniają.

Smart autocasco sposobem na obniżenie ceny

Zakłady oferujące polisy zachodzą w głowę, aby przekonać klientów do swoich ofert jednocześnie trzymając się wytycznych, które znacznie wpływają na wzrost cen. Sposobem na to jest promowanie polisy autocasco, która gwarantuje zwrot kosztów, w przypadku kradzieży samochodu lub jego zniszczenia. Oferty pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi  różnią się od siebie pod względem nie tylko cenowym. Tutaj zakłady ubezpieczeń stosują na przykład formułę „all risk” – (za każdą szkodę, niezależnie od jej przyczyny dostaniemy odszkodowanie pod warunkiem, że zdarzenia te nie są ujęte w tak zwanych wyłączeniach) . Smart autocasco  to natomiast opcja dla tych, którzy chcą ubezpieczyć samochód tylko od wyłącznie na wypadek kradzieży albo strat związanych z żywiołami. Do autocasco można zazwyczaj dokupić assistance w różnych wariantach (gwarantujących pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu lub obejmujący tylko świadczenia w razie wypadku). Smart autocasco  – to opcja, w której zabezpieczamy się na wypadek żywiołów lub kradzieży, a w efekcie kierowca płaci za takie ubezpieczenie mniej. Ochrona w tym przypadku obejmować może uszkodzenia auta przez żywioły, szkodę całkowitą, czy kradzież. Ideą smart autocasco  jest ochrona od tego ryzyka, którego osoba ubezpieczona obawia się najbardziej.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x