AC może okazać się bardziej przydatne niż myślisz.

Ljubljana_car_crash_2013

Wielu kierowców rezygnuje z dodatkowego ubezpieczenia swojego samochodu autocasco (AC), bo aż 75% uważa, że jest ono zbędne lub nikt nie będzie chciał ubezpieczyć starszego samochodu. Okazuje się, że niektóre towarzystwa ubezpieczeñ potrafią ubezpieczyć 15-letnie samochody, a nawet nieraz w ogóle rezygnują z ograniczeñ dotyczących wieku.

Pewnie pomyślisz sobie, że to będą pieniądze wyrzucone w błoto, ale ostatnio dość dużo słyszy się o zniszczeniu lub znacznym uszkodzeniu pojazdów w wyniku wandalizmu. W pewnej dzielnicy w Gdañsku było to, aż 20 aktów zniszczenia, a łączne straty sięgnęły blisko kilkaset tysięcy złotych.

W takim wypadku jeśli nie posiadasz ubezpieczenia AC jesteś po prostu zdany sam na siebie, bo obowiązkowe ubezpieczenie OC nie pokrywa szkód związanych z wandalizmem, wypadków z Twojej winy, kradzieży czy działania sił przyrody.

Jeśli więc chcesz spać spokojnie ze swoim samochodem zaparkowanym na niestrzeżonym parkingu, pomyśl o wykupieniu AC. Możesz łatwo znaleźć odpowiednią dla Ciebie ofertę korzystając z porównywarki ubezpieczeñ lub idąc do multiagencji znajdującej się w Twoim mieście, gdzie pomogą ci wykwalifikowani agenci. W znalezieniu najbliższego pomoże Ci baza agentów ubezpieczeniowych OBAU.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x