Otrzymaj od ubezpieczyciela więcej pieniędzy

To, że ubezpieczyłeś auto na wysoką kwotę, nie znaczy, że ją otrzymasz. Ubezpieczyciele wypłacają często ułamek sumy, na jaką ubezpieczony jest twój samochód. Doradzimy ci, jak otrzymać od nich więcej pieniędzy.

Otrzymaj większe odszkodowanie

Jeżeli nie zgadzamy się z wysokością odszkodowania, jakie mamy otrzymać, mamy prawo w ciągu 30 dni napisać odwołanie od tej decyzji.  Warto załączyć do niego opinię rzeczoznawcy, która ? mimo iż kosztuje ok. 200 zł ? pomoże nam uzyskać większe odszkodowanie.

Gdy i to rozwiązanie nie poskutkuje pozostaje nam walka sądowa, w której musimy skorzystać z prawnika bądź z usług firmy specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowañ.

Możemy ubiegać się o ubezpieczenie nie tylko od sprawcy wypadku, ale też od własnego ubezpieczyciela. Potrzebne nam do tego dodatkowe ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Zapamiętaj, że to my jesteśmy zobowiązani do poinformowania ubezpieczyciela o wypadku oraz to my jesteśmy stroną, która żąda wypłaty pieniędzy.

Dodatkowe pieniądze możemy otrzymać, jeżeli doszło do uszkodzenia ciała bądź uszczerbku na zdrowiu. Musimy jednak pamiętać, by gromadzić wszelką dokumentację, zarówno z pobytu w szpitalu, jak i u lekarza . Odszkodowanie możemy otrzymać nawet jeśli nie został ustalony sprawca wypadku. Wtedy pieniądze wypłaca nam Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, do którego jesteśmy zobowiązani się zgłosić w ciągu trzech lat od wyroku stwierdzającego, że nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za wypadek.

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x