Kradzież samochodu – co dalej?

Kradzież samochodu to bardzo stresujący moment dla każdego kierowcy. Nawet najlepsze zabezpieczenia mogą złamać profesjonalni złodzieje, którzy w kilka sekund mogą otworzyć Twój samochód i odjechać. Co dokładnie zrobić, gdy Twój samochód nieoczekiwanie zmienił właściciela?

Pierwsze kroki

Jeśli wyszedłeś na osiedlowy parking i zauważyłeś, że Twój pojazd zniknął to jak najszybciej poinformuj o tym fakcie policję. Będziesz musiał podać niezbędne dane jak: marka samochodu, model, data produkcji, kolor, numer rejestracyjny i cechy szczególne. Nie zapomnij również powiedzieć, gdzie ostatni raz widziałeś swój pojazd. Po zgłoszeniu kradzieży na miejsce zdarzenia przyjedzie radiowóz. Cierpliwie czekaj.

Kradzież auta

Wyspecjalizowani złodzieje samochodów potrafią w kilka chwil złamać wszystkie zabezpieczenia i odjechać. Częstym sposobem jest także kradzież kluczyków. Przed złodziejem możesz się w jakiś sposób ochronić. Na rynku jest wiele systemów zabezpieczeń. Blokada kierownicy, skrzyni biegów, immobiliser lub odłączenie zapłonu to tylko niektóre z nich.

Policja często radzi, by nie parkować w miejscach niestrzeżonych. Parkingi strzeżone i miejsca monitorowane to jakieś rozwiązanie.

Kup ubezpieczenie

Strata samochodu oznacza bardzo duże straty finansowe. Ubezpieczenie AC daje możliwość wypłaty odszkodowania. Ubiegając się jednak o odszkodowanie pamiętaj, że z możesz być poproszony o pokazanie wszystkich kompletów kluczyków i dowodu rejestracyjnego. W celu wyboru najlepszej polisy autocasco skontaktuj się z SuperUbezpieczenia.pl. Eksperci sprawdzą oferty we wszystkich firmach, a Ty wybierasz tę najlepszą. Ubezpiecz swój pojazd przed kradzieżą. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x