Awaria akumulatora – jak sobie z tym poradzić?

Akumulator tak ważny, a zarazem tak często zaniedbywany przez kierowców element sprawnego samochodu. Większość kierowców przypomina sobie o nim dopiero, gdy już jest za późno i nie mogą odpalić samochodu. Nikt nie lubi być tak niemiło zaskakiwany, dlatego przekażemy Wam kilka wskazówek jak dbać o akumulator.

Nie chcesz mieć problemów? Zastosuj się do poniższych zasad:
– Regularnie kontroluj stan akumulatora. Jest to ważny element. Warsztaty z reguły nawet nie biorą pieniędzy za taką przysługę.
– Wykonuj dłuższe trasy, aby akumulator miał szansę się naładować. Krótkie dystanse nie służą mu zbyt dobrze.
– Dobre połączenie w akumulatorze też jest istotne. Dokręć klemy w razie potrzeby, jeśli zanotujesz że są one zbyt luźno przykręcone.
– Zainwestuj w ściereczkę antystatyczną i czyść swój akumulator z brudu(bieguny jak i całą obudowę). Brud może doprowadzić do wyładowañ elektrycznych w kontakcie z biegunami.
– Kiedy stoisz w korku, lepiej żebyś nie włączał ogrzewania foteli lub szyby tylnej czy też dmuchawy, zużywa to mnóstwo energii.

Najlepiej zapisz sobie gdzieś te zasady, tak aby mieć je na widoku. Ewentualnie zawsze możesz wrócić na naszą stronę, by ponownie przeczytać nasze rady.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x