Ile masz czasu na zgłoszenie szkody z AC?

Polisa AC to ubezpieczenie dobrowolne. Obejmujesz ochroną swój pojazd na wypadek kradzieży, włamania lub zniszczenia. W tym artykule dowiesz się ile masz czasu na zgłoszenie szkody.

Uszkodzenie samochodu

To może przydarzyć się każdemu. Cofanie na zatłoczonym parkingu. Znalazłeś w końcu miejsce i zamierzasz wykonać odpowiedni manewr. Niestety nie zauważyłeś wystającego słupka i bardzo poważnie uszkodziłeś zderzak. Koszty naprawy mogą czasem być bardzo wysokie. Posiadając ubezpieczenie AC za wszystko zapłaci Twój ubezpieczyciel.

Ile ma się czasu?

W ubezpieczeniu AC dokładne informacje na temat terminu zgłaszania szkód znajdują się w ogólnych warunków ubezpieczenia. Zwykle ubezpieczyciela powinno się poinformować o szkodzie w terminie:

  • Niezwłocznie na terenie Polski, ale nie później niż 7 dni od wystąpienia wypadku,
  • Poza granicami Polski nie później niż 7 dni od dnia powrotu do kraju. Jeśli będziesz potrzebował z pomocy ubezpieczeniowej przed powrotem to musisz ubezpieczyciela powiadomić o szkodzie w ciągu 3 dni od wypadku,
  • Niezwłocznie, gdy do czynienia mamy z kradzieżą lub przypuszczeniem popełnienia przestępstwa. Musisz to zrobić nie później niż nazajutrz,

 

Ogólna zasada jest tak, że im szybciej zgłosisz szkodę tym lepiej. Szybka reakcja z Twojej strony pozwoli Towarzystwu Ubezpieczeniowemu na najrzetelniejszą ocenę szkód i sprawny proces odszkodowawczy.

Źródło: www.dajemyrade.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x