Czy kupować pakiet assistance?

Podczas nieoczekiwanej awarii na drodze każdemu kierowcy zależy na natychmiastowej pomocy. Jeśli sam o nią nie zadbasz to nikt nie zrobi tego za Ciebie. Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem assistance. Pamiętaj, że nie każda opcja może spełnić Twoje oczekiwania.

Wielu kierowców może otrzymać ubezpieczenie assistance jako darmowy bonus do innych ubezpieczeń komunikacyjnych. Niestety nie zawsze taka ochrona spełni swoje zadanie. Często darmowo dołączany pakiet assistance ma bardzo wiele ograniczeń. Oznacza to po prostu, że Ci się nie przyda w sytuacji, gdy naprawdę będziesz jego potrzebował.

Dobry pakiet assistance nie musi być drogi. W połączeniu np. z ubezpieczeniem OC i AC można uzyskać korzystną cenę. Przy wyborze assistance bardzo ważne jest, by dokładnie sprawdzić kiedy można liczyć na darmową pomoc, jakie są limity holowania i jak jest z organizacją transportu zastępczego i noclegu.

Pamiętaj, że może okazać się tak, że dostając darmowy pakiet assistance masz prawo tylko do jednej pomocy w trakcie trwania umowy ubezpieczenia oraz pomoc jest ograniczona limitem holowania itp.

Czytaj umowę

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać umowę. Od znajomości tego dokumentu zależy, czy wybrany przez Ciebie pakiet spełni Twoje oczekiwania. Bardzo ważne jest, by dowiedzieć się:

  • Czy możesz liczyć na pomoc tylko na terenie Polski?
  • W których krajach Europy nie otrzymasz pomocy?
  • Ile razy w roku obowiązuje darmowa pomoc?
  • Jaka jest minimalna odległość od miejsca zamieszkania, która umożliwia udzielenie pomocy?
  • Jaka jest opcja holowania do najbliższego warsztu?
  • Co z autem zastępczym?

Z tymi i innymi warunkami trzeba dokładnie się zapoznać. W wyborze ubezpieczenia assitance, które spełni Twoje oczekiwania pomogą Ci eksperci z SuperUbezpieczenia.pl. Odpowiedzą na każde Twoje pytanie i znajdą najlepszy pakiet. Sprawdź jakie to proste. Wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x