Gadżety przydatne w podróży

Długa podróż samochodem jest męcząca nie tylko dla pasażerów, ale i (a może przede wszystkim) dla kierowców. Podczas podróży, to oni muszą być skoncentrowani, nie mogąc pozwolić sobie na odrobinę nieuwagi, bez względu na panując na drodze warunki.

Gadżety przydatne w podróży

 

Zapewniając sobie komfort podróży zwiększamy również bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też przed dłuższą podróżą należy zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które nam ją ułatwią. Oprócz gadżetów ułatwiających podróż zarówno kierowcy jak i pasażerom, należy zadbać o dokumenty. Najważniejszym dokumentem oprócz dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy jest obowiązkowe OC samochodu. Kiedy wybieramy się w dalsza drogę koniecznie należy wykupić dodatkową ochronę na wypadek kolizji, stłuczki, czy awarii samochodu (autocasco i assistance).

W każdą podróż należy zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, które zarówno zimą jak i latem chronią kierowcę przed słońcem.

Jeśli podróż bywa jednostajna (zwłaszcza podczas przemieszczania się na autostradach drogach ekspresowych) należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, którego zadaniem jest niedopuszczenie do zaśnięcia przez kierowcę. Urządzenie zaczyna działać już w pierwszych sekundach, kiedy „wyczuje” symptomy senności – głośny dźwięk alarmu skutecznie wybudza zmęczonego kierowcę.

Podobnie działa urządzenie – system ostrzegania przed nieumyślnym opuszczeniem pasa ruchu. Aby nie odrywać wzroku od drogi, można tez pomyśleć o wyświetlaczu prędkości na szybie. Oprócz informacji z jaką prędkością jedziemy – urządzenie alarmuje nas, że jedziemy za szybko.

Oczywiście, nie wolno zapomnieć nam o zestawie głośnomówiącym. Rozmowa przez telefon nie tylko jest mało komfortowa i niebezpieczna, ale i zabroniona. Mandat za używanie telefonu podczas jazdy wynosi 200 zł i 5 punktów karnych.

Bardzo przydatne są maty antypoślizgowe. Ten mały, niepozorny gadżet ułatwia umieszczanie przedmiotów na kokpicie samochodu. Dzięki macie, bez problemu będziemy mieli pod ręką telefon, klucze, drobne i (i inne potrzebne rzeczy) które bez problem przyczepimy na widocznym miejscu do maty. Przedmioty nie ześlizgną się, nawet przy dużej prędkości samochodu.

Nawigacja jest teraz tak powszechna, że jest niemal stałym elementem wyposażenia każdego samochodu. Ułatwia nie tylko dotarcie do celu, ale zwiększa bezpieczeństwo, nie musimy bowiem skupić swojej uwagi na nieporęcznych mapach, wystarczy tylko „wsłuchać się” w prowadzące nas do celu urządzenie.

Kilka niepozornych gadżetów nie tylko ułatwiają zachowanie porządku w samochodzie, pozwalają na zwiększenie komfortu podróży, są pomocne przy podróżowaniu z dziećmi, również pływają na wzrost bezpieczeństwa jazdy.

Źródło: www.infor.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x