Kontrola policyjna? Wcale nie

Ludzie spodziewają się kontroli, a zamiast tego.. dostają wodę.

Policja w Żywcu wpadła na pomysł, aby kierowcom, którzy stoją w korku rozdawać butelki z wodą. Ludzie kojarzą sobie spotkanie z policją dość nieprzyjemnie, bo głównie mają w głowie kontrole oraz mandaty.

Kontrola policyjna?

W tym przypadku funkcjonariusze wyszli ze świetną inicjatywą, by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Akcja ruszyła w piątek. Do tej pory zostało rozdane już około 300 butelek z wodą. Bezpieczeństwo jest poprawione przez to, że kierowcy po tak miłym geście rozładowują napięcie związane ze staniem w korku. Ponadto woda w taki upał pomaga lepiej się skoncentrować i schłodzić nasz organizm.

Policjanci zdecydowali się na taką inicjatywę, ze względu na korki tworzące się nad Sołą. Jest tylko jedna droga, którą kierowcy z Bielska-Białej mogą dojechać do pracy, bo drugi most jest dopiero w budowie. O wodę policjantów mogą poprosić również przechodnie, szczególnie osoby starsze lub te całkiem młode.

Oby więcej takich pozytywnych akcji ze strony Policji.

 

Źródło foto: http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/148871,Policyjna-akcja-quotWoda-dla-kierowcowquot.html

Źródło: http://www.tvn24.pl/w-zywcu-policjanci-rozdaja-wode-kierowcom-w-w-korku,567654,s.html

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x