Ubezpieczenie szyb: potrzeba czy zbędny wydatek?

Wielu właścicieli samochodów, którzy dbają  o bezpieczeństwo swojego pojazdu szuka sposobów na to, by go chronić. W tym celu wykupują ubezpieczenia dobrowolne, aby zasięg ochrony maksymalnie zwiększyć. Ubezpieczenie szyb jest również jedną z wielu opcji ochrony auta.

Czy warto ubezpieczać szyby w samochodzie?

Wiadomo, że kierując samochodem z uszkodzona szyba narażamy na niebezpieczeństwo  nie tylko siebie, ale  innych uczestników ruchu drogowego. Mocno uszkodzona  szyba powoduje mniejsza widoczność co tworzy bezpośrednie niebezpieczeństwo. Ponadto poruszanie się tak uszkodzonym pojazdem grozi nam mandatem karnym i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.  Najczęstszym powodem nienaprawiania szyb prze właścicieli aut jest ich koszt.

Masz uszkodzoną  szybę? Nie ryzykuj!

Nie taki diabeł straszny. Zamiast ryzykować pogłębieniem się zniszczeń, warto (przy małej usterce) udać się do warsztatu. Obecne technologie napraw uszkodzonych szyb pozwolą na szybkie i niedrogie załatwienie sprawy. Gorzej będzie, jeśli w wyniku  pogłębienia się usterki trzeba będzie szybę wymieniać.

Ubezpieczenie szyb rozwiąże problem

Jeśli zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie szyb problem praktycznie nas nie dotyczy . W większości ofert zakładów ubezpieczeń Ubezpieczenie szyb pokrywa naprawę lub ich wymianę. Odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowa w tym zakresie w wielu TU jest wielokrotna, ale… Ale koszt wszystkich napraw  nie może przekroczyć sumy ubezpieczenia. W większości przypadków suma ubezpieczenia zmniejsza się wraz z ilością zgłoszonych  zdarzeń.   Oczywiście podobnie jak w przypadku podpisywania innych umów, aby uzyskać prawo do naprawy szyby, musimy przestrzegać zasad, które narzuca nam ubezpieczyciel. Warunki jakie mają wobec siebie obie strony znajdują się zapisach dotyczących warunków ogólnych.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x