Bezpłatna aplikacja „Na wypadek”

Bezpłatna aplikacja „Na wypadek” jest dostępna dla kierowców posiadających w swoich telefonach, czy tabletach system Android. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował  system ten z myślą o kierowcach, którzy ulegając wypadkowi przeżywają stres, nie potrafiąc tym samym  zebrać i przekazać niezbędne informacje. Przewodnik ten pomaga kierowcy w zebraniu wszystkich informacji niezbędnych do zgłoszenia szkody komunikacyjnej oraz do likwidacji szkody. Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego potwierdza: na drodze, bezpośrednio po wypadku, bardzo trudno klarownie myśleć.  Jednak właściwe udokumentowanie tego co się zdarzyło jest istotne dla późniejszej likwidacji szkody. Dlatego też Fundusz udostępnia kierowcom bezpłatną aplikację, którą warto zainstalować w swoim telefonie i mieć gotową na wypadek, gdyby kiedykolwiek była nam potrzebna.

Aplikacja pozwala kierowcy krok po kroku dokonać takich czynności, aby starając się np.: o odszkodowanie nikt nie zarzucił nam, że o czymś zapomnieliśmy. Zgłoszenie szkody wymaga bowiem wykonania niezbędnych czynności: najważniejszą rzeczą jest udokumentowanie danych osób, które uczestniczą w kolizji lub w wypadku. Należy wyjaśnić okoliczności szkody, udokumentować je zdjęciami, wystosować wspólne oświadczenie. Ten mobilny przewodnik pomoże zdenerwowanym kierowcom usystematyzować listę zadań, tak żeby w ubezpieczalni kierowcy mogli dokonać formalności przy zgłoszeniu szkody.

Aplikacja ta pozwala też na zeskanowanie kodów QR z naszych dowodów rejestracyjnych co bardzo usprawnia przesyłanie poprawnych informacji. Jak dodaje Elżbieta Wanat-Połeć, – Mam nadzieję, że wspólnie z firmami ubezpieczeniowymi uda nam się upowszechnić tę aplikację wśród kierowców, a zebrane w ten sposób rzetelne informacje – po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela- trafiać będą do  ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, prowadzonej przez UFG, co w efekcie przyczyni się do poprawy jakości danych w bazie.

W razie dalszych wątpliwości warto skontaktować się z dobrym agentem ubezpieczeniowym. Specjaliści zawsze służą radą i potrafią pomóc w najtrudniejszych sytuacjach.

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x