Co zrobić, kiedy zatankujemy złe paliwo?

Co zrobić, kiedy do auta zatankujemy złe paliwo? Przede wszystkim nie panikować. Zaraz po zorientowaniu  się o pomyłce, należy  natychmiast wyłączyć sinik i jak najszybciej odholować auto do warsztatu samochodowego. Pomyłki kierowców mają częsty związek ze złym oznakowaniem na stacjach paliw. Mnogość produktów i krzykliwość reklamowych barw powodują, u niektórych kierowców chaos i zagubienie. Dlatego też niektóre firmy motoryzacyjne w wyposażeniu auta montują specjalne zabezpieczenie, które uniemożliwią kierowcy wlanie nie tego paliwa co należy.

Najczęściej popełnianą pomyłką jest nalanie benzyny do diesla. Kiedy mamy starsze auto, nie uszkodzimy go, gdyż zamontowane w starszych typach aut silniki „przepalą” benzynę. Inaczej jest w przypadku samochodów posiadających układy typu Common Rajl lub posiadające pompowtryskiwacze. Niewłaściwe paliwo w tego typu samochodach może doprowadzić do jego poważnych uszkodzeń, a koszty naprawy nie podlegają ubezpieczeniu.

Należy skorzystać z pomocy fachowców i odholować auto do warsztatu w celu demontażu baku. Demontaż ten jest niezbędny w przypadku samochodów, których wlewy są tak zabezpieczone, że uniemożliwiają wprowadzenie pomp ssących.

Nie należy oczyszczać silnika na własną rękę. Nowoczesne samochody coraz częściej posiadają systemy, które uniemożliwią kierowcom pomyłkę, lepiej jednak po prostu bardziej uważać.  Jak widać skupienie kierowcy bardzo ważne jest nie tylko na drodze, ale i podczas tankowania.

 

 

 

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x