W jakim przypadku mam zakupić ubezpieczenie OC?

W przypadku zakupu nowego pojazdu należy pamiętać o tym, że należy niezwłocznie zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Należy tego dokonać najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu.

Kiedy musisz kupić OC

Kiedy musisz kupić OC

Jeżeli kupujemy samochód używany to najprawdopodobniej ubezpieczenie OC tego pojazdu jest ważne. Musimy się upewnić czy poprzedni właściciel przekazał nam polisę OC. Musimy, również sprawdzić jak długo ta polisa jeszcze obowiązuje. Z dniem zakupu pojazdu to my stajemy się właścicielem tej polisy, więc musimy pamietać o tym by jak najszybciej zgłosić się do wystawcy polisy . Jeżeli nie interesują nas usługi tego ubezpieczyciela, to w tym przypadku możemy złożyć wypowiedzenie. Jednak i tak nie ominie nas zakup ubezpieczenia.

W przypadku gdy nasz pojazd jest niezarejstrowany to i tak by wyjechać na drogę musimy wykupić takie ubezpieczenie. Wiadomo, również, że każdy z nas szuka dla siebie jak najlepszej oferty. Możemy to zrobić nawet nie wychodząc z domu za pomocą telefonu czy internetu. Wiele stron poświęconych ubezpieczeniom posiada tzw. porównywarki OC, które pozwolą nam znaleźć najlepszą dla nas pod względem cenową i jakościową ofertę.

Link do jednej z takich porównywarek: www.szybkiepolisy.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x