Ubezpieczenie od gradobicia

Przez nasz kraj coraz częściej przetaczają się silne wiatry i gradobicia, które przysparzają wielu problemów nie tylko rolnikom i właścicielom domów, ale i kierowcom, którym kilkuminutowa nawałnica może zniszczyć samochód. Ubezpieczenie od gradobicia jest jednym ze sposobów na to, aby w razie uszkodzenia samochodu dostać odszkodowanie.

Grad to jedno z najbardziej niszczycielskich zjawisk pogodowych. Szkody mogą powodować bryłki lodowe już wielkości orzecha włoskiego. Na szkody narażeni są szczególnie ci kierowcy, którzy nie garażują swoich samochodów  pozostawiając je pod domem.

Chcąc nabyć  Ubezpieczenie samochodu od gradobicia musimy bardzo dokładnie sprawdzić warunki ogólne w ubezpieczeniu autocasco, gdzie dokładnie określony jest zakres ochrony samochodu. Zawartość polisy autocasco w przeciwieństwie do polisy komunikacyjnej OC nie jest regulowana ustawą i regulują ją inne warunki w każdej firmie. Dlatego należy dokładnie przyjrzeć się zakresem ochrony autocasco i dopasować ja do swoich potrzeb. Należy zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem konsekwencje wszystkich zagrożeń, które wywołane są zjawiskami atmosferycznymi. Na wypłatę odszkodowanie możemy zatem liczyć jeśli zajdzie określone w warunkach ogólnych zdarzenie np. gradobicie. Jeśli dana sytuacja nie mieści się w katalogu wydarzeń, możemy liczyć się z odmową wypłaty. Inaczej jest w przypadku autocasco w formule all-risk – wówczas koszt naprawy naszego auta pokryje ubezpieczyciel. W przypadku tego typu polisy zakład ubezpieczeń odpowiada za nieprzyjemne następstwa większości zdarzeń, które mogą nas spotkać – nawet tych, których nie udało się wcześniej przewidzieć i zdefiniować. Ale i tu należy być ostrożnym. Oczywiście w tym przypadku również należy sprawdzić katalog wyłączeń. I pamiętajmy – wszystko, co nie zostało w nim zawarte jest objęte ochroną.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x