Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance to obok polis OC i AC rodzaj polis, które chętnie wybierają kierowcy w Polsce. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat ubezpieczenia Assistance.

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

Polisa Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które za zadanie ma zapewnić kierowcy określoną ochronę. Chodzi tu m.in. o pomoc techniczną, medyczną i informacyjną podczas niespodziewanych zdarzeń na drodze, ale i nie tylko. Assistance może przydać się np. podczas wakacji, samochodowych podróży oraz w życiu domowym.

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl zaznaczają, że zakres ubezpieczenia i oferowane usługi mogą się różnić w zależności od grupy docelowej. W tym artykule skupimy się na ubezpieczeniu Assistance komunikacyjnym.  Posiadając taką polisę kierowca może liczyć na pomoc w razie nieoczekiwanej sytuacji na drodze. Dzięki temu ubezpieczyciel natychmiast zareaguje i nie zostawi Cię bez pomocy w razie awarii lub konieczności pomocy medycznej na środku drogi.

Ubezpieczenie Assistance jest przeznaczone dla wszystkich kierowców. Pamiętaj, że taka polisa nie jest obowiązkowa. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na taką dodatkową ochronę.

Jaki jest zakres ochrony?

W przypadku ubezpieczenia Assistance komunikacyjnego zakres ochrony może być naprawdę różny. W tym przypadku wszystko zależy od warunków, które są zawarte w OWU. Jednak o ostatecznym wyglądzie zakresu ochrony decyduje sam zainteresowany. Chodzi przecież o to, by ochrona spełniała Twoje oczekiwania. Posiadając ubezpieczenie Assistance kierowa może liczyć m.in. na:

  • Pomoc związaną z awarią samochodu w trasie (naprawa, holowanie)
  • Pomoc informacyjną,
  • Pomoc w dostarczeniu paliwa,
  • Pomoc w uruchomieniu silnika (przydaje się zwłaszcza zimą),
  • Pomoc w znalezieniu noclegu na czas naprawy pojazdu,

Jak wezwać pomoc?

Twój samochód nieoczekiwanie odmówił posłuszeństwa na środku drogi? Posiadając ubezpieczenie assistance wystarczy tylko skontaktować się z ubezpieczycielem i opisać konsultantowi całą sytuację. Infolinie Towarzystw Ubezpieczeniowych działają często 24 godziny na dobę. Dzięki temu możesz liczyć na pomoc w każdym momencie.

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance?

Cena takiej ochrony zależy w głównej mierze od wybranej opcji. Pakiet rozszerzony może być droższy niż opcja podstawowa. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Już dziś sprawdź ile kosztuje taka polisa. Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x