Czy warto ubezpieczać szyby w samochodzie

Ubezpieczenie szyb jest coraz bardziej popularną formą ochrony. Kierowcy doskonale wiedzą, że wystarczy mały kamyk, aby cała szyba uległa uszkodzeniu. Coraz częściej czynnikiem decydującym o wyborze tego rodzaju polisy jest fakt, że zgłoszenie szkody nie powoduje w niektórych towarzystwach  utraty zniżek na OC lub AC.

Ekspert z Gothaer TU S.A. podkreśla, że kierowcy coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii ubezpieczeń: „ Posiadanie ubezpieczenia szyb nie jest co prawda obowiązkowe, ale patrząc na statystyki wydaje się być po prostu rozsądnym rozwiązaniem. Wydaje się, że świadomość ubezpieczeniowa kierowców na temat tej ochrony wzrasta i właściciele samochodów dość powszechnie dokładają ją do swojej polisy na samochód. Często czynnikiem decydującym o zakupie ubezpieczenia jest to, że zgłoszenie wymiany lub naprawy szyby nie powoduje utraty zniżek na OC lub AC”.

Kupujesz ubezpieczenie szyb? Na co zwracać uwagę?

Najważniejszym kryterium jest suma ubezpieczenia. Bardzo istotny jest również czas potrzebny na zorganizowanie i przeprowadzenie naprawy objętej gwarancją. W przypadku pęknięć przedniej szyby nie większych niż 5-złotowa moneta kierowcy mogą nieraz liczyć na usunięcie usterki nawet w 15 minut od momentu pojawienia się w warsztacie i w łącznym czasie nie dłuższym niż 24 godziny od zgłoszenia szkody. Warto również upewnić się, czy współpracujący z wybranym ubezpieczycielem serwis szyb oferuje produkty posiadające odpowiednią homologację

Zgłaszasz szkodę? Pamiętaj o terminach!

„Aby zgłoszenie szkody zostało uznane, kierowca musi poinformować o niej ubezpieczyciela w określonym terminie, np. 5 dni roboczych. Właściciel samochodu powinien także dołożyć wszelkich starań, aby szkoda się nie zwiększyła i nie podejmować naprawy lub wymiany we własnym zakresie” – wyjaśnia Robert Tkaczyk.

 

Źródło: www.gothaer.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x