Prawo jazdy 2016 bez stresu? To możliwe

W życiu czeka nas kilka sytuacji stresowych. Matura, egzaminy na studiach, rozmowa kwalifikacyjna oraz…prawo jazdy. A szczególnie nowe prawo jazdy 2016. Właśnie egzamin na kierowcę jest przez wielu ludzi uważany za najbardziej stresującą sytuację z jaką przyszło im się zmierzyć. Jak się do tego przygotować? Czy wygranie ze stresem jest możliwe? W tym tekście damy wam kilka rad.

Jesteśmy kursantem. Posiadamy już wiedzę teoretyczną i praktyczną. Poruszanie się po drogach nie sprawia nam kłopotów. Wszystko wydaje się, że zdanie egzaminu to tylko formalność. Niestety, po wejściu na teren WORD-u paraliżuje nas stres. Z tego powodu oblewamy egzamin. Co zrobić, żeby następnym razem nam się udało?

Obecnie wiele szkół jazdy oferuje swoim kursantom szkolenia antystresowe. Podczas tych zajęć jest pokazywane to, że stres jest czymś naturalnym. Jedynie jego nadmiar może nam zaszkodzić. Wywołany jest zwykle brakiem uporządkowanego życia,  złą dietą i brakiem sportu. Gdy zostanie kursantowi przekazane, że stres nie jest taki zły to kolejny egzamin go nie sparaliżuje.

Najczęstszymi objawami stresu są ból brzucha, trzęsąca się noga, wymioty czy krew z nosa. By wyeliminować te objawy trzeba zadbać o dobre samopoczucie od początku dnia. Najważniejsze to wyspać się i zjeść pożywne śniadanie. Nie uczmy się w dzień egzaminu. Dzień przed nie jeździmy już. Ten czas przeznaczmy na relaks i wiarę w swoje umiejętności.

Gdy już jesteśmy w ośrodku WORD to starajmy się wyluzować. Nic już nie poprawimy. Musimy uwierzyć w siebie. Podczas egzaminu nie krępujmy się. Możemy o wszystko pytać. W razie jakiejś nieprzewidywalnej sytuacji mówmy co chcemy zrobić w danym momencie. Zachowajmy trzeźwy umysł i koncentrację.

Pamiętajmy, żeby nie brać żadnych leków chemicznych. Jeśli zdecydujemy się na środki uspokajające to weźmy tylko te pochodzenia naturalnego. Nie eksperymentujmy. Unikajmy środków, które mogą powodować senność i spowolnienie reakcji.

Egzamin na prawo jazdy nie musi być stresujący. Wiara we własne umiejętności, relaks i odpoczynek to recepta na pokonanie stresu. Weź głęboki oddech i do dzieła. Uda Ci się.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x