OC Przewoźnika Drogowego- wszystko o zabezpieczeniu firmy transportowej

Firmy oferujące usługi transportowe zabezpieczają siatkę dostaw wszelakich produktów oraz stanowią podstawę gospodarki we wszystkich krajach. Nic więc dziwnego, że istnieje sporo firm, które oferuje usługi tego typu. Wśród nich dominują firmy zajmujące się transportem drogowym. Wszystko w oparciu o odpowiednią licencję oraz wraz z wymaganymi dokumentami. Zatem kim jest przewoźnik? Co to jest oc przewoźnika drogowego? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Wedle ustawy z 6 września 2001 roku o transporcie drogowym przewoźnikiem jest – przedsiębiorca, uprawniony do wykonywania działalności gospodarczej z zakresie transportu drogowego jest przewoźnikiem. Musi posiadać odpowiednie licencje i zezwolenia (decyzja administracyjna uprawniająca do określonego rodzaju transportu). Przedsiębiorca powinien posiadać również certyfikat kompetencji zawodowych w zakresie transportu drogowego. Dodatkowo w zależności od rodzaju środków transportu (powyżej 3,5 ton) wymagane jest posiadanie oc przewoźnika drogowego(oc przewoźnika zawodowego).

Jak podaje portal GdzieUbezpieczyć.pl: „OC przewoźnika drogowego skierowane jest do osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych, które nie są osobami prawnymi i wykonują w celach zarobkowych drogowy przewóz towarów w ruchu krajowym i zagranicą używając  przy tym pojazdów własnych lub  pojazdów podnajętych. Zakres ubezpieczenia nie jest regulowany ustawą i jest on różny – w zależności od oferty danego towarzystwa. Jednak większość firm obejmuje ochroną całkowite lub częściowe zaginięcie przewożonego towaru lub jego uszkodzenie”.

Wszystko na temat oc przewoźnika drogowego:

– w ruchu krajowym;

– w ruchu międzynarodowym;

– oraz kabotażu;

Znajdziecie na stronie GdzieUbezpieczyc.pl.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x