Kiedy zgłosić szkodę?

Stłuczka lub poważniejszy wypadek może zdarzyć się każdemu kierowcy. Niestety na niektóre rzeczy nie mamy większego wpływu. Dzięki kompleksowemu ubezpieczeniu jest szansa na odszkodowanie w przypadku wystąpienia szkody. Najpierw jednak trzeba szkodę zgłosić. Sprawdź ile masz czasu na zawiadomienie ubezpieczyciela o wystąpieniu szkody.

Czas jest bardzo ważny

Mówi się, że „czas to pieniądz”. W przypadku odszkodowań to pojęcie jest bardzo aktualne. Czy wiesz, że Twoje odszkodowanie może być obniżone lub niewypłacone, gdy w odpowiednim czasie nie poinformujesz lub spóźnisz się z poinformowaniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego o powstaniu szkody? Nie poinformowanie od razu wiąże się z ryzykiem zmniejszenia odszkodowania. Ma to związek z możliwością powiększenia się szkody przez kolejne dni. W umowach ubezpieczeniowych zwykle znajduje się informacja, że poszkodowany na zgłoszenie całego zajścia ma np. 7 dni.

Co ze stłuczką?

Na drodze trzeba być bardzo skupionym i mieć „oczy dookoła głowy”. Chwila nieuwagi i ktoś lub Ty może wylądować na zderzaku innego samochodu. W przypadku niegroźnej stłuczki wystarczy tylko spisanie stosownego oświadczenia. Oprócz danych uczestników zdarzenia musi również znaleźć się opis całej sytuacji i jasne określenie to jest sprawcą. Po spisaniu oświadczenia najlepiej jest od razu skontaktować się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy. Obecnie możesz to zrobić telefonicznie, przez internet lub osobiście w biurze. Niektóre uszkodzenia samochody mogą być poważne i uniemożliwiają dalszą jazdę. W przypadku konieczności holowania należy od razu zawiadomić ubezpieczyciela. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja i organizacja pomocy drogowej. Towarzystwa Ubezpieczeniowe współpracują z firmami pomocy drogowej. Szybka reakcja z Twojej strony oznacza też szybką pomoc assistance zapewnioną przez firmę ubezpieczeniową.

Zgłaszanie szkody

W trosce o czas swoich klientów Towarzystwa Ubezpieczeniowe umożliwiają zgłoszenie szkody przez internet. Jest to bardzo wygodna forma. Nie trzeba marnować czasu na stawienie się osobiście w oddziale firmy. Zgłosić szkodę i skontaktować się z ubezpieczycielem można zwykle poprzez specjalny formularz. Wystarczy go wypełnić i wysłać. Pamiętaj, że możesz również zgłosić szkodę telefonicznie. Infolinie praktycznie 24 godziny na dobę służą pomocą w każdej sytuacji.

Wybierając ubezpieczyciela warto zapoznać się ze wszystkimi terminami dotyczącymi zgłaszania szkody. Terminy mogą się różnić w zależności od formy zgłoszenia i Towarzystwa Ubezpieczeniowego. SuperUbezpieczenia.pl pomogą Ci w znalezieniu kompleksowego ubezpieczenia, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x