Jak przygotować się na majowy wyjazd?

Weekend majowy to czas, gdzie na polskich drogach ruch staje się większy. Polacy chcąc skorzystać z kilku wolnych dni wyjeżdżają w różne miejsca, by odpocząć i spędzić czas z rodziną. Wzmożony ruch w tym okresie sprawia, że o wypadek nie trudno. Nad bezpieczeństwem na drodze będą czuwać policjanci. Jak zatem przygotować się na majowy wyjazd, by było bezpiecznie?

Bezpieczna podróż

Bezpieczna podróż to podstawa majowego weekendu. W tym czasie trzeba liczyć się z licznymi kontrolami policji, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Pamiętaj, że to my sami mamy jednak największy wpływ na swoje bezpieczeństwo. Do każdej podróży należy się przygotować. Zwracaj zawsze uwagę na warunki pogodowe. Nawet piękna słoneczna pogoda nie oznacza, że można zapomnieć o koncentracji za kierownicą. W trasie zachowuj zawsze odpowiedni odstęp od innego pojazdu, nie przekraczaj dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzaj w niedozwolonych miejscach.

O co powinno się zadbać przygotowując się do majowego wyjazdu?

  • Przed podróżą sprawdź zawsze stan techniczny pojazdu i napraw ewentualne usterki
  • Zaplanuj dokładnie trasę i sprawdź prognozę pogody
  • Zadbaj o swoją kondycją. Przed dłuższą jazdą porządnie się wyśpij i wypocznij
  • Zatrzymuj się tylko w bezpiecznych miejscach (parking, stacje benzynowe) i rób przerwy co jakiś czas
  • Przestrzegaj przepisów. Wzmożony ruch wymaga koncentracji. Pamiętaj o tym

Zabezpiecz swój dom

Nie ma chyba nic gorszego niż powrót z urlopu do domu, który padł ofiarą złodzieja. Przed wyjazdem trzeba zadbać koniecznie o bezpieczeństwo domu. Nawet najlepsze zabezpieczenia można złamać. Można jednak dość skutecznie zminimalizować ryzyko kradzieży. Jeśli masz dobre stosunki z sąsiadami to zawsze ich możesz poprosić o doglądanie Twojego majątku.  Nie zapominaj także o prawidłowym zabezpieczeniu drzwi i okien. Zamknij wszystkie możliwe wejścia do domu oraz zakręć wszystkie zawory z wodą i gazem.

Źródło: www.moto.onet.pl

 

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x