Wypadek czy kolizja?

W 2011 r. w Polsce doszło do 4000 wypadków, niestety do dnia dzisiejszego plasujemy się na niechlubnym czołowym miejscu jeśli chodzi o ilość kolizji oraz ofiar na drogach. Jednak bardzo często dochodzi do stłuczek, o których nawet nie in formujemy policji. O czym w takich przypadkach należy pamiętać by nasze ubezpieczenie zrekompensowało nam spotkane szkody?

Jeśli na drodze dojdzie do kolizji oznacza to, że straty jakie ponieśliśmy są jedynie materialne i nie musimy wzywać w takim przypadku policji. Ważne jest by sporządzić oświadczenie o zdarzeniu drogowym, będzie to o tyle łatwiejsze jeśli druga strona bez problemy poczuje się odpowiedzialna i przekaże nam potrzebne informacje. Dzięki sprawnemu wypisaniu takiego oświadczenia, likwidacja szkody z OC może być dużo szybsza. Takie gotowe formularze dostępne są u ubezpieczycieli oraz na komendach, jeśli jednak nie mamy przy sobie żadnego egzemplarza ? choć powinniśmy ? musimy przygotować oświadczenie.

Przede wszystkim musimy znać:

– imię i nazwisko
– adres
– e-mail lub telefon
– informacja czy sprawca miał ważne prawo jazdy
– numer polisy ubezpieczeniowej
– dane pojazdu: marka, model, numer rejestracyjny
– dane dodatkowe: imię, nazwisko albo nazwa + ewentualnie dane teleadresowe właściciela pojazdu, gdy jest to inna osoba niż kierująca pojazdem

Dla własnego bezpieczeñstwa przy zgłaszaniu szkody mogą także przydać się nam fotografie, miejsca zdarzenia oraz szkód.

Do ubezpieczyciela powinniśmy zgłosić się jak najszybciej, z potrzebnymi dokumentami.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x