UE wprowadza kolejne zmiany dla kierowców

Parlament Europejski za niespełna trzy lata wprowadzić chce nowe zmiany w prawie dla kierowców. Pierwsza z nich dotyczy liczników, a dokładnie ich korygowaniu. Obecnie korekty liczników są całkowicie legalne, pod warunkiem, że auto po skorygowanym licznika nie zmienia właściciela. W momencie kiedy samochód ten nabywa inny kierowca, a nie został on poinformowany o zmianie danych w liczniku, wtedy możemy mówić o oszustwie.

Zmian na liczniku można dokonywać wedle własnego uznania: o kilka kilometrów, o kilkanaście, o kilkaset tysięcy. Dokonanie tych zmian też nie jest trudne. W Internecie roi się bowiem od firm oferujących tego typu usługi. A można je znaleźć w całej Polsce – od małych miejscowości po duże miasta.

Parlamentarzyści Europejscy chcąc zapobiec temu procederowi zmieniają prawo, zakazując całkowicie prowadzeniu działalności polegającej na korygowaniu liczników.

Kolejna zmiana również dotyczy wyposażenia auta. Tym razem  parlamentarzyści nakazują, by każde auto sprzedawane od 2018 roku  miało obowiązkowo wmontowany system eCall. Zamontowany system w samochodzie w momencie wypadku nawiąże połączenie z numerem alarmowym 112. W przekazanej wiadomości znajdą się takie informacje jak: gdzie zlokalizowany jest samochód, ilu pasażerów nim jechało. Informacje te zostaną przekazane, nawet w momencie, kiedy kierowca i pasażerowie stracą przytomność.

Zmiany wejdą w życie po 31 mara 2018 roku.

Na temat zmian w wysokościach mandatów można przeczytać tutaj.

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x