Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Auto w leasingu w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Decydują się na taki samochód trzeba wiedzieć, że leasingodawca zaproponuje Ci obowiązkowy pakiet ubezpieczeniowy OC/AC. Okazać się może, że niektóre opcje nie będą dla Ciebie korzystne. Sprawdź jak wygląda ubezpieczenia auta w leasingu.

Leasing. Co musisz wiedzieć?

Leasing jest jedną z umów cywilnoprawnych. W jej ramach leasingodawca przekazuje nam prawo do korzystania  z pewnej rzeczy (w tym przypadku samochodu) na jakiś określony czas w zamian za ustaloną opłatą (raty leasingowe).  Chcąc wziąć auto w leasing możesz negocjować niektore warunki umowy.  Wysokość raty leasingowej zależy często od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie z baku lub firmy leasingowej to przy zakupie drugiego produktu ta opłata może się zmniejszyć.

Czy mogą być jakieś problemy?

Bierzesz samochód w leasing, ale chcesz go ubezpieczyć w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym? W tym przypadku firma leasingowa może nałożyć na Ciebie tzw. opłatę manipulacyjną. Jednak to nie jedyne utrudnienie jakie może Cię spotkać.

Oferta ubezpieczeniowa przedstawiana przez bank lub leasingodawcę może okazać się wysoka. Obniżyć ją można, gdy np. przedstawisz inną znalezioną ofertę. Okazuje się, że firmy leasingowe nie zawsze akceptują oferty wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych. Porównywanie ofert we wszystkich firmach jest szansą na znalezienie najlepszej ceny za ubezpieczenie. W takich przypadkach bank lub firma może nie przyjąć nam znalezionej samemu oferty. Zwykle w grę wchodzą największe firmy ubezpieczeniowe na rynku. Znalazłeś tańszą ofertę? Pamiętaj, że musi być ona być poparta podpisem agenta ubezpieczeniowego.

Co to jest GAP?

Samochody w leasingu, tak samo jak inne mogą zostać skradzione. W przypadku kradzieży lub zniszczenia pojazdu będziesz musiał dopłacić firmie leasingowej różnicy między odszkodowaniem a kwotą pozostałą do spłaty leasingu.. Pomocny może okazać się GAP, który chroni Cię przed tą ewentualnością. Decydując się na GAP finansowy musisz wiedzieć, że składka raty leasingowej może podskoczyć znacząco w górę.

Co ze zniżkami?

Przypominamy, że auto w leasingu jest własnością banku lub firmy leasingowej. Na czas leasingu zniżki nie będą Ci się naliczały. Zatem jeśli jako osoba prywatna nie posiadasz zniżek to nie uzyskasz ich nawet jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.  Pamiętaj, że nie dostaniesz zniżek mimo tego, że płacisz ubezpieczenie auta w leasingu.

W jaki więc sposób można  uzyskać zniżkę? Sposobem jest to jeśli leasingowany samochód zarejestrujemy do jakiegoś innego pojazdu osoby, która posiada zniżki. W tym przypadku stajemy się współwłaścicielem i nasze zniżki zaczynają się naliczać.

Negocjuj warunki

Najlepsze ubezpieczenie można uzyskać dzięki negocjacjom. Często zdarza się, że można znaleźć bardzo korzystną ofertę. Eksperci przypominają również, by zadbać także o kwestię przedłużenia polisy na kolejny rok. Jeśli przed końcem umowy nie poszukasz samemu ofert, to bank lub firma leasingowa może sama za Ciebie znaleźć polisę. Warto więc w leasingu szukać i porównywać oferty w Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego ubezpieczenia OC jest porównywanie ofert we wszystkich firmach. Pomóc Ci w tym mogą eksperci SuperUbezpieczenia.pl, którzy sprawdzą dla Ciebie ceny u wszystkich ubezpieczycieli. Sprawdź cenę już dziś. Wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x