Jakie opony kupić

W Polsce wielu kierowców ma spore wątpliwości co do słuszności sezonowej wymiany opon. Raczej nam samym się to nie uda, gdyż ten proces nie polega jedynie na samej zmianie opon z letnich na zimowe. W tym procesie potrzeba jeszcze użyć szeregu urządzeñ, które pomogą wyważyć koła.To wiąże sie z wydatkiem u wulkanizatora, aczkolwiek koszt często nie przekracza 100 zł. Jednak i tak część osób nie decyduje się na zakup czy też wymianę opon.

Po co nam zimówki? Każdy rodzaj ogumienia konstruuje się tak, by zapewnić najlepsze warunki trakcyjne w danej porze roku. Zimówki posiadają tzw. lamelki dzięki, którym opona jest giętką w niskich temperaturach a dodatkowo ułatwiają one odprowadzanie wody. Należy pamiętać, by sprawdzać ciśnienie w oponach. Wiele osób tego zwyczajnie nie robi i to jest błąd. Zimą to niskie temperatury powodują spadek ciśnienia w oponach- 10 stopni Celsjusza 0,1 bara. Warto więc zimą dopompować nieco więcej powietrza co może uchronić nas przed zniszczeniem opony. Ze względu na to, że jest zima warto sprawdzać ciśnienie w oponach raz na tydzieñ.

Kupno opon na zimę

1.Nowe czy używane? Wielu kierowców myśli o kupnie opon z drugiej ręki. Jednak nie daje nam to pewności, że zapewnią one bezpieczeñstwo w trudnych warunkach. Mimo, że pozornie możemy zaoszczędzić. Laik nie zauważy nawet powierzchniowych napraw mających na celu zatuszowanie uszkodzeñ opony.

2. Ile opon kupić? Najlepiej komplet, gdyż na samochodzie winny być zamontowane opony o równomiernym stopniu zużycia.

3. Jakie opony wybrać? Na tą odpowiedź znacznie powinna wpłynąć nie wielkość portfela, a styl jazdy. Dlatego, gdy jeździmy w dalekie trasy warto pomyśleć o markowych oponach. W przypadku, gdy ograniczamy się do ruchu miejskiego, możemy spokojnie wybrać tañsze ogumienie.

Proste i szybkie rozwiązanie proponuje oferuje Towarzystwo Ubezpieczeñ Gothćr, które za jedyne 7 zł zorganizuje i pokryje koszty wymiany koła / naprawy uszkodzonego ogumienia a jeśli wymiana koła na miejscu zdarzenia nie będzie możliwa ? pojazd zostanie odholowany. Kupić można je tutaj.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x