Jaki program agent ubezpieczeniowy powinien wybrać?

W obecnych czasach pytanie o to jaki program agent ubezpieczeniowy powinien wybrać pojawia się bardzo często. Wynika to z tego, że w sektorze ubezpieczeń funkcjonuje dużo narzędzi przeznaczonych do zarządzania procesami sprzedaży. I właśnie z tego powodu wybór odpowiedniego rozwiązania dla agencji ubezpieczeniowej może być trudny. Dlatego decydując się na zakup programu do obsługi biura ubezpieczeń warto go najpierw przetestować.

Jak wybrać program? Agent ubezpieczeniowy musi być konkurencyjny

Wybór odpowiedniego narzędzia do obsługi agencji ubezpieczeniowej może być trudny, bowiem dostępnych jest naprawdę wiele opcji. Zatem, na jaki program agent ubezpieczeniowy powinien się zdecydować? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przede wszystkim warto na początku zadać sobie kilka pytań. Mogą one znacznie ułatwić podjęcie decyzji.

 1. Jakich funkcjonalności potrzebujesz?
 2. Jakie funkcje są mniej ważne?
 3. Gdzie obecnie leży problem w procesie obsługi i sprzedaży ubezpieczeń?
 4. Co jeszcze chcesz poprawić?

Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania w kolejnym kroku można rozpocząć poszukiwania odpowiedniego oprogramowania do obsługi agencji ubezpieczeń np. w internecie. Wówczas przydatne mogą okazać się liczne artykuły i opinie innych użytkowników. Jednak warto także zapytać innych agentów ubezpieczeń o program, z którego korzystają w swojej codziennej pracy np. co im się w nim podoba, a co nie działa.

Dla ułatwienia można zawęzić wybór do 3-4 opcji, a później je szczegółowo sprawdzić. Wiele firm pozwala za darmo przetestować program – agent ubezpieczeniowy może wówczas porównać funkcje i łatwość obsługi. A to powinno znacznie uprościć podjęcie ostatecznej decyzji. Doświadczenie pokazuje, że każdy pośrednik ubezpieczeniowy musi mieć nowe, lepsze sposoby zapewnienia klientom optymalnej obsługi, jeśli chce być konkurencyjny i planuje rozwój działalności ubezpieczeniowej.

I warto pamiętać o tym, że niektóre programy do sprzedaży ubezpieczeń oferują wiele funkcji, ale nie usprawnią one znacznie procesów obsługi, jeśli agent ubezpieczeniowy nie otrzyma odpowiedniego wsparcia w razie potrzeby.

Jakie funkcjonalności powinien mieć program dla agenta ubezpieczeń?

By wybrać najlepszy program agent ubezpieczeniowy powinien zwrócić uwagę na to, jakie funkcjonalności są mu potrzebne do tego, by usprawnić swoją sprzedaż ubezpieczeń. Mogą to być takie funkcje jak:

 • Automatyzacja procesów sprzedaży ubezpieczeń,
 • Możliwość automatycznego odnowienia polis,
 • Szybki kalkulator OC/AC,
 • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM dla agenta ubezpieczeniowego),
 • Automatyczne generowanie przypomnień odnośnie wygasających polis czy zbliżających się terminów płatności,
 • Możliwość przeprowadzenia APK,
 • Analiza sprzedaży przy podziale na zespół lub poszczególne OFWCA,
 • Bieżąca aktualizacja oprogramowania,
 • Bezpieczeństwo danych (RODO),
 • Mobilna aplikacja dla agenta ubezpieczeń,
 • Wsparcie specjalistów na każdym etapie obsługi narzędzia dla agenta ubezpieczeniowego,
 • Możliwość darmowego przetestowania programu do obsługi agencji ubezpieczeń.

Nowoczesny program – agent ubezpieczeniowy ze wsparciem specjalistów

Czy istnieje rozwiązanie, które usprawnia proces sprzedaży ubezpieczeń, jednocześnie wpływając na budowanie długoletnich relacji z klientami? Program dla agenta ubezpieczeniowego SuperAgent bierze pod uwagę wszystkie szczególne potrzeby agencji ubezpieczeń i zapewnia konkretne narzędzia, by je zrealizować. SuperAgent łączy w sobie szybki kalkulator komunikacyjny i CRM dla ubezpieczeń. Umożliwia sprzedaż polis nawet takich ubezpieczycieli jak Euroins czy Benefia Ubezpieczenia.

Dużym atutem programu jest to, że zapewnia on wsparcie agentowi ubezpieczeń na każdym etapie użytkowania aplikacji. Co w przypadku pośredników, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność ubezpieczeniową może okazać się szczególnie pomocne.

Co istotne aplikacja jest w pełni mobilna i nie wymaga stacjonarnej instalacji, dzięki czemu można pracować w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Program dla agenta ubezpieczeniowego SuperAgent umożliwia również zarządzanie pracą całej agencji w oparciu o przygotowane raporty sprzedaży.

Narzędzie dostępne jest w formie abonamentowej. Aby przetestować program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent wystarczy skontaktować się ze specjalistami aplikacji pod numerem 570 362 020 lub mailowo kontakt@super-agent.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x