Autocasco dla zabytkowych aut

Ubezpieczenie Autocasco nie było do tej pory dostępne dla zabytkowych samochodów. TUiR Warta, która idąc na przeciw potrzebom coraz liczniejszej grupy osób posiadających klasyczne auta, wprowadziła pierwsze na rynku polskim ubezpieczenie AC dla tego rodzaju pojazdów.

Coraz więcej zabytków na drogach

Nowy produkt pod nazwą Warta Klasyki dedykowany jest dla właścicielom samochodów, którzy dotychczas nie mieli możliwości wykupienia ubezpieczenia AC. Rafał Stankiewicz, wiceprezes TUiR Warta – Mogę śmiało powiedzieć, że przygotowaliśmy ubezpieczenie skrojone na miarę oczekiwań posiadaczy zabytkowych samochodów. Było to możliwe, bo w naszej firmie, w wielu różnych działach min. sprzedaży czy likwidacji znalazło się wielu pasjonatów. Dzięki temu połączyliśmy naszą wiedzę ubezpieczeniową z praktyczną znajomością potrzeb właścicieli zabytkowych aut. Posiłkowaliśmy się też know-how z rynku niemieckiego, gdyż nasz główny udziałowiec ma w ofercie takie ubezpieczenie.

Co zwiera ubezpieczenia

Samochody objęte ochroną, muszą mieć 25 i więcej lat, a wartość ich nie może być mniejsza niż 10 tys. złotych. Zakres ochrony auta zawiera nie tylko sprawną likwidację szkód, ale i kradzież. Co ważne, aby skorzystać z polisy Warta nie wymaga od właścicieli aut członkostwa w klubach zrzeszających właścicieli zabytków, nie wymaga też rejestracji auta jako zabytku.  Zanim ubezpieczyciel ubezpieczy auto, wyspecjalizowana grupa rzeczoznawców dokładnie obejrzy zabytek, oraz posiadaną dokumentację. Każde auto poddane jest też wnikliwym oględzinom. Przygotowano również specjalną aplikację na smartfony, która pozwoli na oględziny on-line. Dopiero po rzetelnej wycenie będziemy przedstawiali ostateczną ofertę ubezpieczenia. Co ważne, ustalana przy zawieraniu umowy suma ubezpieczenia będzie niezmienna przez cały okres trwania umowy. To znaczy, że jeśli wycenimy dane auto na 30 tys. zł to w razie jego kradzieży lub całkowitego zniszczenia wypłacimy właśnie taką kwotę – dodaje Stankiewicz.

Eksperci wycenią szkodę

W razie wystąpienia zdarzeń związanych z powstaniem szkody, likwidacją  jej zajmować się będzie specjalny zespół likwidatorów, powołany do konkretnego przypadku, nie można tu bowiem mówić o standardowych cenach za robociznę przy likwidacji szkody. – Doskonale wiemy, że koszty naprawy oldtimera mogą być znacznie wyższe niż standardowego samochodu . Dlatego podwyższyliśmy próg uznania szkody całkowitej, gdy koszty naprawy przekraczają 80 %, podczas gdy standard rynkowy to 70%. Ale uwaga! Jeśli klient mimo orzeczenia szkody całkowitej, zdecyduje się naprawiać samochód i udokumentuje to, zrefundujemy poniesione koszty nawet do 100% wartości auta – mówi Rafał Stankiewicz.

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x