W jakim czasie zgłosić szkodę?

Nie zawsze sytuacja na drodze wymaga tego by od razu zgłaszać szkodę do ubezpieczyciela. Czasami może to być małe obtarcie np. o betonowy murek, które pokryje nasze OC.

large_52824625

Czas zazwyczaj zależy od Towarzystwa i wynosi do 7 dni. Ale to też zależy od tego czego dotyczy szkoda. Dla przykładu ja zgłosiłem szkodę wynikającą z wyprysku na szybie jakieś dwa miesiące od deklarowanej daty szkody. W niczym to nie przeszkodziło. Pamiętajcie też, że likwidatorem szkody jest jakaś firma – zazwyczaj warsztat samochodowy. Tam pracują też ludzie z takimi problemami jak Wy i nie zależy im na robieniu Wam pod górkę. Dlatego jeśli szkoda była wcześniej, a nie musi jej oceniać rzeczoznawca to zazwyczaj nikt nie zwraca uwagi nawet jeśli ewidentnie widać, że była ona zrobiona wcześniej.

Co do likwidacji szkody warto również porozumieć się z doradcą ubezpieczeniowym. Jest to zazwyczaj firma, która nie jest powiązana z Towarzystwem Ubezpieczeniowym dlatego bardziej zależy jej na Tobie jako zadowolonemu Klientowi. Dlatego też potrafią dobrze doradzić i często też wyliczyć dużo niższe składki OC nawet po szkodzie. Dlatego jeśli szukam najlepsze OC na rynku to zazwyczaj korzystam z pomocy pośredników.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x