Ubezpieczenie auta elektrycznego. Jak to wygląda?

Samochody elektryczne z roku na rok co raz częściej pojawiają się na polskich drogach. Moda na ekologię i ochronę środowiska sprawia, że na rynku pojawiają się co raz to nowsze modele samochodów. W Polsce samochody z napędem elektrycznym stanowią jeszcze minimalny procent wszystkich aut. Na taką sytuacje ma z pewnością wysoka cena i mała baza stacji do ładowania. „Elektryk” jak każde inne auto w Polsce jest objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Jak wygląda sprawa ubezpieczenia?

Dla Polskich Towarzystw Ubezpieczeniowych, ubezpieczenie samochodu elektrycznego nie jest tak łatwe jak w przypadku samochodu spalinowego. Problem stanowi to, że „elektryk” nie posiada pojemności silnika. W takiej sytuacji ubezpieczyciele w sprawie wysokości składki OC podchodzą do klienta bardzo indywidualnie. Wysokość zależy przede wszystkim od modelu samochodu elektrycznego i posiadanych przez nas zniżek.

Pamiętaj, że ubezpieczyciel nie może Ci odmówić ubezpieczenia OC, ponieważ jest obowiązkowe. Musi przedstawić Ci ofertę. Od Ciebie jednak zależy czy będzie Cię zadowalać. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystania z kalkulatorów OC (np.superubezpieczenia.pl).

W przypadku ubezpieczenia AC „elektryka” stawki mogą być wyższe niż w przypadku aut spalinowych. Większe koszty dotyczą tego, że samochody elektryczne nie są jeszcze tak bardzo popularne. Znalezienie części do takiego auta wiąże się przeważnie z ich sprowadzeniem z zagranicy.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x