Pożyczanie samochodu – car sharing

Pożyczanie auta nie należy do nowości na rynku samochodowym. Jednak nowa usługa – Car sharing przebojem wdziera  się na rynek usług motoryzacyjnych. Car sharing jest to międzynarodowe określenie  systemu wspólnego użytkowania samochodów przez kilku użytkowników.  Zarówno członkowie jednej rodziny, jak i pracownicy tej samej firmy wynajmują auto po to, by na zmianę z niego korzystać.

Idea Car sharingu

Firmy wynajmują swoim pracownikom auto w wielu miastach Europy, Azji, czy Stanów Zjednoczonych. Usługa wynajęcia samochodu realizowana jest dzięki dostępnym, mobilnym  aplikacjom, które różnią się pod względem nazwy i lokalizacji państw, ale idea jest identyczna. Oprócz przystosowanych specjalnych aplikacji, przedstawiciele  wybranych marek samochodów, również dołączyli do biznesu. Firmy te oferują do wynajęcia swoje auta w specjalnie przygotowanych systemach.

Ubezpieczenie auta

Użyczenie komuś samochodu wiąże się z ryzkiem zniszczenia lub stłuczki. W przypadku Car sharing prowadzona jest bardzo dokładna  ewidencja  osób, które wynajmują autoSpis  ten jest podstawią dowodową w ewentualnych zdarzeniach typu kolizja, czy stłuczka.

Idea Car sharing robi furorę na całym świecie. Po pierwsze pozwala na znaczną redukcję kosztów związaną na przykład  z dojazdem do pracy. W niektórych miastach samochody z Car sharing mają wolny wjazd do płatnych parkingów w ścisłych strefach parkowania. Obecnie panująca moda na rower przyczynia się do tego, iż auto nie jest już koniecznością, a Car sharing  jest świetnym  uzupełnieniem w razie potrzeby wyjazdu na przykład na większe zakupy.

 

 

 

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x