Assistance turystyczny i dla kierowców

Ubezpieczenie assistance przyjazne turystom i kierowców.Pakiety assistance zarówno te  turystyczne jak i dla kierowców coraz chętniej kupowane są przez Polaków. Dziewięciu na dziesięciu ubezpieczonych jest zadowolonych z jakości tych usług.

Istotą ubezpieczenia assistance komunikacyjnego  jest pomoc właścicielowi samochodu podczas podróży, w momencie, kiedy  jego dalsze użytkowanie nie jest możliwe z różnych przyczyn. Podstawowy zakres tego rodzaju ubezpieczenia obejmuje zawiera kilka najczęściej spotykanych świadczeń. Zakres świadczeń może być stały lub zależeć od wybranej przez ubezpieczonego wersji i może mieć kilka wariantów. Kolejny rodzaj ubezpieczenia assistance jest to ochrona w podróży, czyli pomoc w wypadkach losowych w trakcie wyjazdów turystycznych. Do najważniejszych punktów  należy organizacja pomocy medycznej, telefoniczne wsparcie informacyjne, czy pomoc w organizacji i zaplanowaniu dalszej podróży. Podczas podróży otrzymamy również telefoniczne wsparcie medyczne lub pomoc w momencie, kiedy musimy zmienić plany np.: skrócić pobyt. Na przykład w razie wypadku assistance turystyczny może zapewniać nie tylko transport do placówki medycznej i pokrycie kosztów leczenia, ale również opiekę nad jego rodziną lub osobą towarzysząca. Ten rodzaj assistance jest często uzupełnieniem ubezpieczenia turystycznego i ma zapewnić pokrycie kosztów i organizację procesu leczenia w obcym kraju, utraty bagażu czy wydatków w razie rezygnacji z wyjazdu. Z przeprowadzonych badań wynika, że co roku rośnie liczba osób zainteresowanych  tego typu ochroną. Najwięcej Polaków posiada assistance samochodowy – 96 proc., 20 proc. ma assistance medyczny i domowy.

 

Meta opis: Polacy coraz chętniej wybierają  ubezpieczenie assistance. Najwięcej tego rodzaju polis mają właściciele samochodów.

Źródło: www.europ-assistance.pl

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x