Samochód otrzymany w spadku

Zgodnie z prawem, każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ważną polisę OC. Obowiązek posiadania polisy OC dotyczy wszystkich właścicieli samochodów, jeśli wiec otrzymałeś auto w spadku również i Ty musisz mieć polisę OC.

Polisa nie w wygasa wraz ze śmiercią poprzedniego właściciela

Oznacza to, że spadkobierca nie ma obowiązku nabywać kolejnego ubezpieczenia, pod warunkiem, że poprzednia polisa jeszcze nie straciła ważności. Jeżeli pojazd otrzymywany jest w spadku – dla spadkobiercy oznacza to, że: może zachować ważne ubezpieczenie samochodu lub może wypowiedzieć umowę OC i podpisać ją z innym ubezpieczycielem.

Jeśli zostawiasz polisie po poprzedniku …

Jeżeli decydujesz się na pozostawienie ważnej polisy OC, należy zgłosić to w firmie ubezpieczeniowej. Jest to ważne z punktu widzenia rekalkulacji składki – ubezpieczyciel wylicza wysokość ubezpieczenia na nowo.

Jeśli wypowiadasz umowę …
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możesz wypowiedzieć ważną polisę OC – bez podawania przyczyny, w dowolnym momencie trwania umowy. Trzeba jednak dopełnić kilku formalności.
Musisz złożyć pisemne wypowiedzenie, podając takie informacje jak np. numer aktualnej polisy, dane samochodu. Wysyłamy go  pocztą lub składamy  bezpośrednio w najbliższej placówce ubezpieczyciela. Oczywiście musimy pamiętać o tym, ze natychmiast wykupujemy inne ubezpieczenie. Tu rada: przed kupnem polisy porównaj ceny w kilku towarzystwach, zakres bowiem i suma ubezpieczeń  jest dla wszystkich polis komunikacyjnych OC jednakowa – warto wiec w tym przypadku kierować się ceną.

Jeśli chcesz porównać ceny w kilkunastu TU skontaktuj się z ekspertami z SuperUbezpieczenia.pl Porównamy dla Ciebie polisy we wszystkich wiodących zakładach ubezpieczeń.  Zadzwoń pod nr tel. +48 221 221 255. Z nami nie przepłacisz!

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x