Jakie ubezpieczenie OC wybrać?

Wybór OC jest bardzo ważny, a różnice między ofertami konkretnych ubezpieczycieli mogą być naprawdę znaczące. Na co zwracać uwagę i jak wybrać ubezpieczenie, które będzie realnym wsparciem, a nie tylko maszynką do zabierania naszych pieniędzy?

ubezpieczenie


Ubezpieczenie OC w Polsce jest jednym z ubezpieczeñ obowiązkowych regulowanych przez prawo. Dzięki niemu, zakład ubezpieczeñ zawierający umowę przyjmie na siebie wszelkie skutki wydarzeñ spowodowanych przez ubezpieczonego do pewnej, określonej przez prawo sumy ubezpieczenia.Przykładem ubezpieczenia OC jest ubezpieczenie OC kierowców pojazdów mechanicznych. Jak dobrze wiadomo, prowadząc samochód w życiu codziennym możemy powodować znaczne szkody. Bardzo sporadycznie pojawiają się sytuacje, kiedy na przykład spowodowanie szkody osobowej łączy się z koniecznością wypłacenia wielotysięcznych odszkodowañ, na które zwyczajnie nas nie stać. Dlatego też ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie obowiązku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kierowców w Polsce.

Takie ubezpieczenie dotyczy samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, ciągników rolniczych oraz wszystkich innych pojazdów podlegających rejestracji. Wykaz wszystkich pojazdów, które muszą być objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC znajduje się w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003r.Charakter takiego ubezpieczenia zakłada jednak bezpośrednie związanie ubezpieczenia z danym pojazdem, a nie z kierowcą. Główny obowiązek uiszczenia składki za ubezpieczenie OC kierowców należy do właściciela pojazdu. Jednak w przypadku, kiedy leasingujemy lub dzierżawimy samochód, co do zasady umawiamy się z faktycznym właścicielem pojazdu co do ustalenia obowiązku płacenia składki za ubezpieczenie OC pojazdu

Wiele osób pyta również o to, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC pojazdu w gąszczu dostępnych w Internecie oferty. Jest to sprawa skomplikowana i wymagająca dłuższej analizy. Musimy brać pod uwagę przede wszystkim cenę ubezpieczenia, wartość marki Ubezpieczyciela dla nas oraz serwis szkodowy prowadzony przez ubezpieczyciela. Jeśli ubezpieczymy nasz samochód w ramach pozornie najlepszego ubezpieczenia OC dostępnego na rynku, może się okazać, że uzyskanie odszkodowania będzie nierealne. Dlatego najważniejszym kryterium poszukiwañ opinii odnośnie ubezpieczenia OC kierowców są opinie dotyczące obsługi szkodowej oraz wypłat odszkodowañ. Biorąc pod uwagę, że zakres samego ubezpieczenia OC nie różni się między Ubezpieczycielami, ponieważ jest określony ustawowo, nie musimy się przejmować tym kryterium.

Warto również rozglądać się na rynku pod kątem konkretnych promocji, oferowanych szczególnie przez Ubezpieczycieli sprzedających w formacie direct. Ubezpieczenie OC kierowcy w takim zakładzie ubezpieczeñ może łączyć się z korzystnymi zniżkami oraz dobrymi produktami uzupełniającymi, czyli na przykład ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. W takich przypadkach łączna cena ubezpieczenia OC oraz produktów uzupełniających może się okazać o wiele korzystniejsza od możliwości zawarcia samego ubezpieczenia OC w innym zakładzie ubezpieczeñ.

Jak widać powyżej, wybieranie ubezpieczenia OC kierowców nie jest najbardziej skomplikowaną z życiowych decyzji, jednak łączy się z wieloma kryteriami, które trzeba uwzględnić. Dzięki temu możemy wybrać takie ubezpieczenie, które spełni nasze potrzeby i pozwoli nam wyjechać na drogę bez obaw.

Przy wyborze OC warto również skorzystać z opinii specjalistów, którzy doradzą i wyliczą najtañszą składkę. Osobiście posiadam doświadczenia z firmą superubezpieczenia.pl, z której jestem zadowolony gdyż wielokrotnie wyliczyli mi niższą stawkę niż u centrali danego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia online

Może Cię też zainteresować...

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x