Ubezpieczenie NNW

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków należy do grupy ubezpieczeñ osobowych, w których ochroną objęte są najcenniejsze dobra, jakimi są życie lub zdrowie człowieka. Od ubezpieczeñ majątkowych odróżnia je przede wszystkim przedmiot ubezpieczenia ? życie i zdrowie, stąd ich nazwa ? ubezpieczenia osobowe.

Ubezpieczenia NNW występują jako samodzielne ubezpieczenia, ale najczęściej stanowią część tzw. pakietu komunikacyjnego. Na chwilę obecną ubezpieczyciele oferują różnorodne zakresy ochrony ubezpieczeniowej. Najczęściej spotykamy się z ubezpieczeniem NNW, które obejmuje ochroną wszystkich pasażerów konkretnego pojazdu lub tylko jego kierowcę. Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym co oznacza, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa zakres udzielanej ochrony w OWU. Ważne! tzw. ubezpieczenie NNW komunikacyjne obejmuje następstwa zdarzeñ związanych z używaniem pojazdu. Jeśli masz jeszcze inne polisy obejmujące ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków to należy Ci się świadczenie z każdej zawartej polisy.

¦wiadczenie należne  z ubezpieczenia NNW jest uzależnione od wysokości sumy ubezpieczenia. Jeśli chcesz, aby stanowiło poważną pomoc finansową po wypadku to musisz wybrać wysoką sumę ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x